III Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia JMV (pol. WMM)
odbyło się w dn. 31 lipca – 7 sierpnia 2010 roku w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Turcifal, w Lizbonie, w Portugalii. Spotkanie odbyło się pod hasłem:

 “Zakorzenieni w Chrystusie, bądźmy siewcami nadziei”.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów i krajów w których Stowarzyszenie jest obecne. W obradach uczestniczył również Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji i jednocześnie Dyrektor Generalny Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, ks. Gregory Gay CM.
Polskę reprezentowało w Portugalii 4 delegatów: Łukasz Zięba (Przewodniczący WMM w latach 2005-2010), Ks. Jacek Kuziel CM (Dyrektor) i  s. Grażyna Płaziak (Siostra Radna) oraz  Aleksandra Żołyńska (Przewodnicząca w latach 2010-2015).

Międzynarodowa Przewodnicząca JMVW środę, 4 sierpnia 2010, w czwartym dniu III Zgromadzenia Generalnego JMV MARIE NELLY YASMINE CAJUSTE z Haiti została ponownie wybrana Międzynarodową Przewodniczącą Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Yasmine pełni tę funkcję od 2005. Jej druga kadencja będzie trwała do 2015 r.

5 sierpnia 2010 roku, w piąty i ostatni dzień obrad III Zgromadzenia Generalnego, delegaci wybierali skład RADY MIĘDZYNARODOWEJ. Wybrano czterech radnych, każdego z innego kontynentu: obu Ameryk, Afryki, Europy i Azji.

W skład Rady weszli:
Argelys del Rosario VEGA REYES (Panama),
Ghislain Auguste ATEMEZING (Kamerun),
Karmen KUNC (Słowenia),
Anh Thu NGUYEN THI (Wietnam).

 

LOGO ZGROMADZENIA

Podczas zjazdu Zgromadzenia dziękowaliśmy ustępującemu zarządowi, który przedstawił sprawozdanie z prac Międzynarodowego Sekretariatu oraz Rady Międzynarodowej w latach 2005-2010. (zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym przebiegiem spotkania: link)
Zaprezentowano także międzynarodowe logo (zaprojektowane przez młodzież z Gwatemalii) z hasłem na 2010/2011 r.:

,,ZAKORZENIENI W CHRYSTUSIE, BĄDŹMY SIEWCAMI NADZIEI"

bądźmy siewcami nadziei

Tytułowe “Zakorzenieni” (osadzeni) oznacza, że gdy nasze korzenie złożymy w Jezusie, będziemy mogli swobodnie wzrastać i będziemy nadzieją dla wielu młodych ludzi. Młody człowiek na środku reprezentuje całe Stowarzyszenie a jego rozpostarte ramiona oznaczają wolność i szczęście. Kwitnące na jego ramionach liście i kwiaty podkreślają to, że wydajemy z siebie owoc jedynie wtedy, gdy jesteśmy zakorzenieni w Jezusie (por. J 1,4). Kontrastujące kolory i typografia słowa “Chrystus” pokazuje, że to On jest korzeniami naszego życia.