IV Zgromadzenie Krajowe

IV Zgromadzenie Krajowe odbyło się w dn. 26-28 czerwca 2015 r. w Krakowie. Podczas spotkania delegaci Stowarzyszenia wyłonili nowych świeckich członków Zarządu: Bartosza Wyrzykiewicza, Marię Chrapek, Magdalenę Matejuk i Ewelinę Siejak. Zastąpili oni ustępujących ze swych funkcji: Aleksandrę Żołyńską, Macieja Opiłowskiego, Ilonę Dobkowską (Żołyńską) i Klaudię Białą.
Fot. Monika Kowalska
Zjazd w Częstochowie 2014

Spotkanie w Częstochowie dla młodzieży, Animatorów i Opiekunów odbyło się w dn, 24-26 października. W tym roku hasłem były słowa: „Przemierzaj drogę z nami, by wzrastać w wierze”. W programie przewidziano czas na wspólną modlitwę, formację (konferencja, warsztaty z Pismem Św., warsztaty z komunikacji), zabawę (koncert "Lazarystów"!) oraz wspólne odwiedziny pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.
Paryż 2014

Od 15 do 20 lipca 2014 r. odbyło się w Paryżu spotkanie dla osób odpowiedzialnych za programy formacyjne JMV wraz z Radą i Sekretariatem Międzynarodowym. Z Polski w tym spotkaniu brali udział: Przewodnicząca Ola Żołyńska, Dyrektor ks. Jacek Kuziel oraz s. Agnieszka Dutka, Radna.
Zjazd Młodzieży, Opiekunów i Animatorów

Spotkanie w Częstochowie dla Animatorów i Opiekunów odbyło się w dn, 25-27 października. W tym roku hasłem były słowa św. Wincentego a Paulo: "Miłość jest twórcza do nieskończoności". W programie przewidziano czas na wspólną modlitwę (nabożeństwo Godzin, Eucharystia, różaniec, wieczorna Adoracja), formację (konferencja, warsztaty na ulicach Częstochowy) oraz zabawę (WZ-ka, koncert "Lazarystów"!). Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej!
Pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej

Po raz kolejny w dniach poprzedzających uroczystość św. Wincentego a Paulo, członkowie polskiej Rodziny Wincentyńskiej zgromadzili się na Jasnej Górze na modlitwę, refleksję i wspólne rodzinne świętowanie. Obecni byli pielgrzymi z Bydgoszczy, Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego, Krakowa, Krzeszowic, Limanowej, Łbisk, Obrytego, Ostrołęki, Ostrowa Wielkopolskiego, Pabianic, Przasnysza, Rabki, Rzeszowa, Słubic, Skwierzyny, Sopotu, Trzciela, Warszawy, Wrocławia, Żagania reprezentujący SM, CM, AIC, SSVP, WMM.
Pielgrzymka AM na Jasną Górę 2013

Koniec lipca – dla uczniów i studentów ten okres oznacza środek wakacji. Czas, kiedy po wielu miesiącach ciężkiej pracy można odetchnąć pełną piersią i zrelaksować się w jednym z niezwykle pięknych zakątków Polski, bez trwogi o naukę na trudny sprawdzian czy zaliczenie u wymagającego profesora. Jednak właśnie w tym czasie wiele osób wybiera wielogodzinną podróż w kierunku Częstochowy. Miejsca ochrzczonego przez narodową historię mianem… (pełna relacja w "Niepokalanej" listopad/grudzień 2013)
Rio in Częstochowa

Jak wiemy w dniach 23-28.07, w Częstochowie spotkało się ok.700 młodych ludzi z różnych krajów, by przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Organizatorami tego spotkania była Wspólnota Emmanuel, która przygotowała nam miejsce na terenie Wyższego Seminarium Duchownego. Nasze spotkanie oficjalnie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył abp.Wacław Depo. Pierwszego dnia było zapoznanie i prezentacja krajów oraz koncert… (pełna relacja w "Niepokalanej" listopad/grudzień)
Spotkanie studentów - Kraków 2013

Podczas Mszy Świętej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w kaplicy szarytek naszą uwagę zwróciła grupa starszych pań, dumnie ubranych w niebieskie wstążki, a na nich… Cudowne Medale! Okazało się, że spotkaliśmy grupę pań, należących od młodości do naszego Stowarzyszenia, przez te wszystkie lata wiernych Niepokalanej… To było niespodziewane, ale bardzo miłe i wzruszające spotkanie!
Vincentiana 2013

XXIX Przegląd Piosenki Religijnej VINCENTIANA odbył się w dn. 1-3 maja w Piekarach oraz na Stradomiu w Krakowie. Hasłem były słowa z Ewangelii św. Marka: „Effatha – Otwórz się!”
III Zjazd Rad z Europy i Bliskiego Wschodu

W Neapolu (Włochy), w dn. 22-25 listopada 2012 odbyło się III Spotkanie Rad (zarządów) Stowarzyszenia pod hasłem “JMV – nasz wkład w dzieło Nowej Ewangelizacji”. Na spotkaniu obecni byli członkowie Stowarzyszenia z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoch, Czech, Słowacji, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Ukrainy, Albanii i Kosowa, oraz z Egiptu i Libanu. Do Neapolu niestety nie zdołali przybyć przedstawiciele Syrii i Białorusi.
W zjeździe uczestniczyła także delegacja z Polski: ks. Jacek Kuziel, s. Agnieszka Dutka, Maciej Opiłowski, Klaudia Biała.
 


Page:   1 2