,,Niepokalana" jest dwumiesięcznikiem Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, wydawanym przez Wydawnictwo Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie.

Redakcja "Niepokalanej"
Skład Redakcji: Klaudia Biała, Dorota Nowakowska, Joanna Suchanecka, Martyna Szumna, Paulina Szumna.
Współpracownicy: Magdalena Drożdż, Marlena Dziemińska, s. Anna Galewska, Maria Kroczek, ks. Jacek Kuziel, dk. Piotr Maćkowiak, Danuta Piekarz, s. Iwona Piela, s. Elżbieta Piętka, Anna Przybyła, Natalia Ptak, Joanna Siejak, s. Lidia Skrzypczak, Joanna Sukiennik, s. Weronika Wagner, ks. Marcin Wróbel, Kinga Zając, s. Jadwiga Zawadzka.

Kontakt:  niepokalana.jmv@wp.pl 
Siedziba: Sekretariat WMM, ul. Warszawska 8, 31-155 Kraków


Ważne informacje  

Fotografie
Przypominamy, że przy przysyłaniu zdjęć do ,,Niepokalanej" należy zadbać o ich dobrą jakość (rozmiar, ostrość, oświetlenie). Zdjęcia niewyraźne, zamazane nie nadają się do druku! Prosimy także o przesyłanie ich jako oddzielnych załączników w mailach, a nie wewnątrz dokumentów tekstowych (jak np. Microsoft Word) ze względu na znaczne pogorszenie jakości obrazów przez program. Liczymy na Wasze zrozumienie w tej sprawie:) Zdjęcia można umieszczać również na Facebooku w grupie WMMPolska lub z hashatagiem #NIEPOKALANA.

Terminy przysyłania materiałów:
koniec stycznia – do numeru marzec/kwiecień
koniec marca – do numeru maj/czerwiec
koniec maja – do numeru lipiec/sierpień
koniec lipca – do numeru wrzesień/październik
koniec września – do numeru listopad/grudzień
koniec listopada – do numeru styczeń/luty

,,Jeżeli stoisz w miejscu, to tak naprawdę się cofasz"
Dlatego ciągle pracujemy nad naszym pismem, by stawało się coraz lepsze i ciekawsze. Mimo potknięć nie poddajemy się i staramy się dawać z siebie wszystko. Zapraszamy do współpracy w zakresie technicznym (np. fotografia, obróbka zdjęć) lub merytorycznym. Jeżeli chcesz się włączyć w tworzenie pisma, podzielić swoimi spostrzeżeniami lub pomysłami – napisz do nas! Kontakt:  niepokalana.jmv@wp.pl, 

Prenumerata
,,Niepokalaną" można nabyć za pośrednictwem Sióstr Miłosierdzia (przez Dom SM lub siostrę opiekunkę wybranej grupy lokalnej) lub indywidualnie, na dowolny adres na terenie Polski. Chęć indywidualnej prenumeraty prosimy zgłaszać na adres mailowy Redakcji, podając imię, nazwisko i adres pocztowy.

NUMER SPECJALNY!
W tym roku wydany zostanie specjalny numer ,,Niepokalanej" z materiałami z IV Zgromadzenia Generalnego (i nie tylko) – w kolorze, dużym formacie i z większą ilością stron. Nakład będzie ograniczony, dlatego chęć nabycia należy zgłosić siostrom w swoich grupach lub bezpośrednio na adres: niepokalana.jmv@wp.pl do 9 marca. Koszt: ok. 15-20 zł.


W aktualnym numerze:  

marzec_czerwiec2016okładka

(kliknij obrazek, aby pobrać plik)

Od Redakcji

Cześć Maryi! Witajcie!
Oddajemy w Wasze ręce ostatni numer przed Światowymi Dniami Młodzieży. Przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia, w którym będziemy uczestniczyć już w lipcu, trwają pełną parą. Nawet jeżeli nie macie możliwości przyjechać do Krakowa, to wciąż możecie pozostać z łączności z tymi, którzy w tych dniach razem z Ojcem Św. Franciszkiem odwiedzą krakowskie błonia, Brzegi, Łagiewniki i inne miejsca związane z Bożym Miłosierdziem.
,,Otwórzmy nasze serca na Miłosierdzie" – tak brzmi międzynarodowy temat tego roku formacyjnego Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Słowa te nawiązują oczywiście do, ogłoszonego 8 grudnia przez Papieża Franciszka, Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Aż trudno sobie wyobrazić lepszą okazję i lepszy czas, by odświeżyć w sobie to pojęcie, by zastanowić się, co ono tak właściwie oznacza i skąd się w nas bierze. To świetna okazja, by zastanowić się, co to znaczy być miłosiernym.
Czy może być miłosiernym ktoś, kto sam najpierw głęboko nie doświadczył miłosierdzia? W tym numerze chcemy Was zaprosić do takiego właśnie indywidualnego spotkania z Żywym Miłosierdziem, do spotkania, które nas umacnia, oczyszcza, zmienia… i które uczy nas, co to znaczy ,,być miłosiernym".
Polecamy Wam także pozostałe tematy w tym numerze – szczególnie te działy, które pojawiły się po raz pierwszy i życzymy Wam błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!
,,Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! – mówi Pan. Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją; choćby były czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna"
(Iz 1,18).

 

Archiwalne numery w formie elektronicznej 

 

2014

2013

2012

2011

2010

NUMER SPECJALNY – nt. III Zgromadzenia Generalnego w Lizbonie w 2010r.

2009