Spotkanie WMM z krajów słowiańskich

P1080454

W dniach 28.04-1.05 2017r., na Ukrainie, w wiosce Syniak, odbyło się spotkanie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej z krajów słowiańskich. W zjeździe uczestniczyły delegacje z Ukrainy, Białorusi, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Słowacji, Słowenii i Polski. Na Ukrainę przybył także Przewodniczący VMY Yancarlos Carrasco, Wicedyrektor Generalny- ks. Irving Amaro oraz Marie Claire Balo- anglojęzyczna wolontariuszka.  

Był to owocny czas dzielenia sie doświadczeniami oraz nawiązywania współpracy miedzynarodowej! 

VMY European Countries meeting- sprawozdanie

 

„Ożywiajmy charyzmat wincentyński!”

logo jmv jubileuszW świetle Roku Jubileuszowego, 400. rocznicy narodzin charyzmatu wincentyńskiego, jako członkowie WMM, jesteśmy zaproszeni do refleksji nad naszą tożsamością Wincentian oraz sposobami działania: "Czy widzimy Chrystusa w ubogich? Czy nasza służba skupia się na tych osobach, które cierpią? Czy przyjmujemy przybyszów do siebie?"

Przewodniczący Międzynarodowy JMV wystosował LIST na rozpoczęcie roku 2017 oraz PLAN DZIAŁAŃ, ktore będą podejmowane na różnych poziomach życia Stowarzyszenia. 

Wspólnie "Ożywiajmy charyzmat wincentyński!" Z Maryją do Jezusa!

„Sandały miłosierdzia”

Rozpoczynamy ważny dla całej Rodziny Wincentyńskiej czas- Rok Jubileuszowy 400. rocznicy charyzmatu wincentyńskiego.  25 stycznia 1617 r., w święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, Wincenty wygłosił kazanie o spowiedzi generalnej i  to zapoczątkowało wielkie dzieła, które trwają do dzisiaj. W świętowaniu jubileuszu towarzyszyć nam będą słowa Jezusa "Byłem przybyszem, a przyjeliście Mnie.."  

Zachęcamy do zapoznania się z listem Ojca Generała, skierowanym do nas na rozpoczęcie roku jubileuszowego oraz do oglądania serii filmów, ukazujących relikwie św. Wincentego.