Otwórzmy nasze serca na miłosierdzie!

Yancarlos Carrasco, wybrany w lipcu 2015 r. przewodniczący międzynarodowy JMV (WMM), po raz pierwszy skierował coroczny list do Przewodniczących, Doradców i członków Rad Krajowych. Przeczytamy w nim o motto roku, którym są słowa: ,,Otwórzcie serca na miłosierdzie!", a także o pięcioletnim planie, opracowanym w oparciu o Dokument Końcowy IV Zgromadzenia Generalnego (Salamanka, 2015).

Pełny tekst listu i plan pięcioletni dostępny jest na stronie Sekretariatu Międzynarodowego:

JMVmercy

#FollowVincent

Jak wiecie przygotowania do WDM trwają. Mamy kilka fajnych pomysłów, ale potrzebujemy waszego udziału, żeby je zrealizować:)
Pierwsza fajna i bardzo łatwa możliwość włączenia się: akcja #FollowVincent! Chcesz podążać za św. Wincetntym, iść jego śladami, naśladować jego nieskończoną pomysłowość w dziełach miłosierdzia – dołącz!
Co trzeba zrobić:
1. znajdź w swojej okolicy wizerunek św. Wincetego a Paulo – obraz, figurę, cokolwiek;
2. zrób sobie selfie ze św. Wincentym;
3. wyślij zdjęcie mailem* (sekretariatjmv@wp.pl) lub wrzuć na fb (#FollowVincent).
Dołącz dwa słowa opisu miejsca, gdzie zdjęcie było wykonane (wystarczy miasto albo kościół, parafia, szkoła itp.).
W kolejnym etapie będziemy chcieli zaangażować nie tylko Polskę, ale i cały świat. Ale żeby to się udało, potrzebujemy najpierw WAS, więc liczymy, że się włączycie!
A co będzie dalej? Zobaczycie na WDM!;)
 
FollowVincent
 
* Wysyłając do nas zdjęcie zgadzasz się na jego wykorzystanie w czasie Wincentyńskich Dni Młodzieży 2016. Zdjęcia nie będą wykorzystywane w żadnych celach innych niż promocja tego wydarzenia.